Globtran

15 - Sklárna Nižbor

Obdivujete krásu českého křišťálu? Chcete se dozvědět více o výrobních postupech? Vydejte se na exkurzi do jedné z nejznámějších továren nedaleko Prahy. Navštívíte vlastní výrobu, kde budete moci obdivovat umění místních foukačů a brusičů. Součástí továrny je i obchod, kde si můžete zakoupit sklářské výrobky za rozumné ceny. A navíc každý z hostů dostane malý dárek.

14 - KARLOVY VARY, BECHEROVKA A TOVÁRNA MOSER

Karlovy Vary patří mezi nejznámější městské lázně v České republice. Proslavil je český král a římský císař Karel IV., po kterém jsou i pojmenovány. Pověst praví, že právě on v roce 1358 při lovu ve zdejších lesích objevil horký pramen tryskající z hloubky země. Toto malebné lázeňské městečko se rozprostírá v romantickém údolí řeky Teplá. Ukážeme Vám 12 léčivých pramenů včetně nejstaršího Vřídla, který má stálou teplotu 73°C. Nejen panovník Karel IV. si toto místo oblíbil k relaxaci a odpočinku. Insparací byly i pro osobnosti jako Beethoven, Chopin, Schiller, Vagner či Goethe. Další lákadlem, které určitě stojí za ochutnání a jehož výroba pochází právě z Varů je bylinný likér Becherovka. Každoročně se zde koná známý filmový festival kde můžete potkat mnoho slavných zahraničních i domácích hostů. V této souvislosti je třeba též zmínit i luxusní Grandhotel Pupp, jež se stal místem pro natáčení filmů o Jamesi Bondovi, agent 007. Karlovy Vary jsou proslulé výrobou českého křišťálu Moser, karlovarským porcelánem . Výlet začíná návštěvou sklárny Moser a poté Vás průvodce provede centrem města. Po obědě můžete volný čas využít další procházkou po městě, zastavit se v některých z mnoha lázeňských kaváren nebo si jít zaplavat do otevřeného bazénu v hotelu Thermal s přírodní termální vodou. Pro milovníky golfu je zde nabídka velmi kvalitních hřišť.

10. DRÁŽĎANY - GALERIE ZWINGER - 11 hodin (bus+pěšky)

Všem, kteří mají zájem vidět malebnou krajinu českého středohoří a navštívit zemi našich sousedů, nabízíme výlet do německých Drážďan.

Cena: dospělí 1 990 Kč, studenti 1 990 Kč, děti 1 550 Kč

9. KUTNÁ HORA - UNESCO - 5,5 hodiny (bus+pěšky)

Kutná Hora, středověké centrum těžby stříbra, byla druhým nejbohatším městem Českého království.
Tehdejší bohatství města se dodnes odráží v rozmanitosti architektonických památek a dochované struktuře městského centra.

Cena: dospělí 990 Kč, studenti 940 Kč, děti 800 Kč

KUTNÁ HORA + KOSTNICE

Kutná Hora díky svým historickým památkám zaujímá své místo na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a řadí se mezi turisticky nejvyhledávanější místa v ČR. Toto středověké centrum těžby stříbra bylo druhým nejbohatším městem Českého království. Rozsah památkově chráněných kutnohorských skvostů čítá více než tři sta položek, a to především z dob gotiky až po baroko. Při procházce Kutnou Horou uvidíte zajímavé památky jako např. gotickou katedrálu svaté Barbory, patronky horníků, Hrádek,Vlašský dvůr – bývalou královskou mincovnu, Kamenný dům, Kapli Božího těla, kostel sv. Jakuba, Chrám Nanebevzetí Panny Marie a také unikátní kamennou kašnu z 15. století. Neméně důležitou památkou je Kostnice, jedno z nejzajímavějších pohřebních míst na světě a největší svého druhu v Evropě.

8. SKLÁRNY - 3,5 hodiny (bus+pěšky)

Fascinuje Vás krása českého křišťálu? Chcete se dozvědět více o výrobních postupech?
Chcete nakoupit sklo za výhodnější ceny než v obchodech v centru Prahy?

Cena: dospělí 950 Kč, studenti 800 Kč, děti 700 Kč

7. PAMÁTNÍK TEREZÍN - 5 hodin (bus+pěšky)

Původně vojenská pevnost Terezín, vybudována v 18. století císařem Josefem II., je neodmyslitelně spojena s historií 2. světové války.
Známější Velká pevnost-město Terezín, sloužila jako sběrný tábor židů z celé Evropy a zároveň byla zneužita pro účely nacistické propagandy během návštěvy organizace Červeného kříže v roce 1944.

Vydejte se s námi do původně vojenské pevnosti Terezín, založené Josefem II. v 18. století. Toto pietní místo je neodmyslitelně spjato s historií 2. světové války a s nacistickou okupací. Koncentrační tábor, který zde zřídili nacisté byl určen zejména pro židovské obyvatelstvo Čech a okolních zemí. Více než 140 000 lidí se zde vystřídalo nebo zemřelo během necelých čtyř let. Památník národního utrpení z roku 1947 symbolicky připomíná smutek a bolest, kterou zde prožili tisíce obětí. Místní průvodce Vám ukáže Muzeum ghetta a Malou pevnost, kde jsou umístěny expozice doprovázené promítáním filmů a vyprávěním s autentickými vzpomínkami na ponurou historii.

Cena: dospělí 1 190 Kč, studenti 1 050 Kč, děti 900 Kč

6. NÁVŠTĚVA AUTOMOBILKY ŠKODA - MUSEUM A TOVÁRNA - 5,5 hodiny (bus+pěšky)

Světoznámá automobilová továrna Škoda patří k nejmodernějším na světě. Byla založena již v roce 1895 v Mladé Boleslavi, 55 km od Prahy.
Možnost navštívit automobilku Škoda je jedinečnou příležitostí i z toho důvodu, že je jednou z mála, kde je umožněn vstup do provozu i laické veřejnosti.

Cena: dospělí 1 100 Kč, studenti 950 Kč, děti a důchodci 950 Kč

5. ZÁMEK KONOPIŠTĚ - 4 hodiny (bus+pěšky)

Pojeďte s námi navštívit překrásný zámek Konopiště, bývalé sídlo následníka habsburského trůnu Františka Ferdinanda d´Este.

Zámek Konopiště je se svým rozsáhlým parkem a vodními plochami právem považován za jeden z nejkrásnějších zámeckých komplexů ve střední Evropě. Tento hrad původně ze 14. století proslul jako sídlo následníka habsburského trůnu Františka Ferdinanda d´Este, který celé panství využíval jako rodinné sídlo až do své smrti v Sarajevu, která spustila 1. světovou válku. Zámek nese prvky gotiky, renesance, baroka, ale i moderní architektury. V prostorách zámku jsou k vidění rozsáhlé cenné umělecké sbírky, lovecké trofeje, jedna z největších sbírek historických zbraní na světě, soubory soch a obrazů s tematikou Sv. Jiří, atd. 

Cena: dospělí 950 Kč, studenti 850 Kč, děti 750 Kč

ZÁMEK KONOPIŠTĚ A PIVOVAR VELKÉ POPOVICE

Výlet zahrnuje návštěvu zámku Konopiště a následnou prohlídku pivovaru ve Velkých Popovicích, kde budete mít možnost vidět, jak se vaří pivo a také jej ochutnat.

4. HRAD KARLŠTEJN - 4 hodiny (bus+pěšky)

Hrad Karlštejn je jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Byl postaven Karlem IV. v letech 1348 – 1355.
Původně sloužil k uschování císařského a královského pokladu a korunovačních klenotů a k archivaci státních dokumentů.

Karlštejn je v současnosti významnou národní kulturní památkou a jeden z nejnavštěvovanějších hradů v Česku. Byl postaven českým králem Karlem IV. v letech 1348 – 1355. Původně sloužil jako bezpečné místo k úschově císařského a královského pokladu a korunovačních klenotů a k archivaci státních dokumentů. Tento gotický hrad Vás okouzlí svou monumentální architekturou – mohutná hranolovitá věž, nádvoří s purkrabstvím a palácem, kaple sv. Kříže ozdobená oblohou ze skla a polodrahokamy. O jedinečné deskové obrazy se zasloužil Mistr Theodorik. Průvodce Vás seznámí nejen s historií tohoto gotického hradu, ale také s životem Karla IV a uměním jeho doby.  

Cena: dospělí 890 Kč, studenti 850 Kč, děti 750 Kč

KARLŠTEJN NA KOLE

Vydejte se s námi na celodenní výlet na kole. Navštívíte nejznámější český hrad a ze sedla kola se dozvíte víc o krásné české krajině. Trasa vede převážně po cyklostezkách, obtížnost trasy je pro rekreační cyklisty lehká až středně obtížná. Cestou na Karlštejn budeme míjet několik typicky českých hospůdek, kde se obvykle zastavíme na pivo či jiné občerstvení. Na Karlštejn dojedeme asi ve 13:00 a zde cyklistická část končí. Vaše kola budou převezena zpět do Prahy. V obci Karlštejn si můžete dát oběd v tradiční české restauraci a poté Vás čeká volné odpoledne k prozkoumání obchodů a můžete si zakoupit i prohlídku Hradu. Od nás dostanete vlakový jízdní řád, mapu Prahy a jízdenku na cestu zpět do Prahy. Vlak z Karlštejna do Prahy jezdí každých 30 minut.

3. PLZEŇSKÝ PIVOVAR A KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ - 9 hodin (bus+pěšky)

Plzeň je město piva. Vyrábí se zde nejznámější české pivo Pilsner Urquell. Koněprusy je vesnice známá nejdelším jeskynním systémem v České republice.

Koněpruské jeskyně leží ve středních Čechách uvnitř návrší Zlatý kůň 7 km jižně od Berouna v chráněném území CHKO Český kras nedaleko hradů Křivoklát a Karlštejn. Jedná se o nejdelší jeskynní systém v Čechách. Objeveny byly v roce 1950 a pro veřejnost zpřístupněny roku 1959. Tento rozsáhlý třípatrový jeskynní systém vznikl v devonských vápencích starých až 410 miliónů let. Rozdíl mezi jednotlivými patry je asi 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m a její prohlídka trvá cca 1 hodinu. Ve svrchním patru byla v 15. století tajná penězokazecká dílna. Jeskyně jsou jedinečné svou opálonosnou výzdobou a paleontologickými nálezy, dokládajícími vývoj přírody za posledních 1,5 miliónu let.

Cena: dospělí 1 890 Kč, studenti 1 590 Kč, děti 1 450 Kč

Strana 1 z 3

KONTAKTY PRO VAŠE DOTAZY A OBJEDNÁVKY!

Telefon:
+420 224 239 515
Mob. tel. (pondělí - neděle):
+420 725 712 655

Emailová adresa:
globtran@globtran.cz

Najdete nás na adrese:
Pasáž Charitas
Karlovo nám. 317/5, Praha 2

Kancelář je otevřena
po-pá od 9:00 do 17:00

Go to top